2015m. gruodzio 3 dieną musu mokykloje vyko meistriškumo pamokos . Su mūsų mokiniais smuikininkais dirbo prof. Jurgis Dvarionas, su pianistais- mokytojas ekspertas Aleksandras Jurgelionis. Tai buvo puiki patirtis ir musu mokyklos vaikams, ir mokytojams. Renginyje taip pat dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Rudaminos MM, Pagirių MM bei menų studijos "Garsas ir spalva".
2013 m. spalio 17 d. koncertavome Čekijos Respublikos ambasados renginyje,skirtame tarptautinio vaikų piešimo konkurso uždarymui.
Nemenčinės muzikos mokyklos mokytojų ir mokinių kelionė „Romantizmo pėdsakų beieškant”


2013 metų spalio mėnesį Nemenčinės muzikos mokyklos bei Vilniaus menų studijos „Garsas ir spalva“ mokytojai ir auklėtiniai leidosi į koncertinę edukacinę kelionę „Romantizmo pėdsakų beieškant“.

Ūkanotą rudens rytą 25 mokiniai ir mokytojai išvažiavome aplankyti Žemaitijos miestų Plungės ir Rietavo, menančių daug istorijų ir legendų. Čia išlikę ištaigingi romantizmo epochos dvarai ir peizažiniai parkai, kaip kunigaikščio Mykolo Oginkio laikais, taip ir dabar verda muzikinis gyvenimas.
Kad kelionė neprailgtų, mokytojos Irma Vidugirienė, Jūratė Danielienė ir Violeta Ancienė mokiniams parengė nemažai pasakojimų, prisiminimų, garso ir vaizdo įrašų, susijusių su romantizmo epochos architektūra, daile, mada, poezija, na ir žinoma, muzika. Važiuodami kelis šimtus kilometrų link Žemaitijos, pro langus dairėmės į paslaptingoje migloje skendinčius margaspalvius medžius, vis dar žaliuojančias pievas, plačiais sparnais mojančius malūnus, nerangiai patekančią, rūką sklaidančią saulę ir kalbėjomės apie laikotarpį, padovanojusį visą plejadą menininkų, kurių kūrinius mes matome ir girdime šiandien, kurie prabėgus dviems šimtams metų vis dar mus stebina, džiugina ir vilioja.
Pirmiausia pasiekėme Plungę. Išlipę iš autobuso, nustebome išvydę ištaigingą kunigaikščių Oginskių šeimai priklausantį dvarą.
Ir mokytojus, ir mokinius sužavėjo nepaprasto grožio dvaras - įspūdingos architektūros pastatai ir unikalus šimtamečių medžių parkas, supamas tvenkinių, upelių ir tiltelių. Senove ir elegancija alsuojanti aplinka nejučia nukėlė mus į praėjusių amžių romantiką, kada po šio dvaro teritoriją ir parkus vaikščiojo išsipusčiusios damos bei manieringi džentelmenai. Gidės dėka daug sužinoję apie kunigaikščių Oginskių dinastiją - jų įpročius, meilę gamtai, menui bei aistrą muzikai, kone ir patys pasijutome kunigaiščiais, ponais bei panelėmis.

Kunigaikščiai Oginskiai, o ypač Mykolas Oginskis, be jokios abejonės, padarė milžinišką įtaką XIX-XX a. pr. Plungės ir visos Žemaitijos kultūriniam gyvenimui.
Sužinojome, kad 1873 metais kunigaikštis dvare įsteigė meno mokyklą, be to, čia veikė tikras orkestras. M. Oginskis buvo geranoriškas žmogus - palaikė lietuvių tautinį sąjūdį, padėdavo valstiečių vaikams siekti mokslo, o 1889-1893 m. jo dvare gyveno, kūrė ir orkestre grojo garsus lietuvių kompozitorius M. K. Čiurlionis. Valdant M. Oginskiui, Plungės dvare mėgo lankytis žymūs to laiko kultūros bei meno veikėjai, tarp jų buvo poetas Antanas Baranauskas ir Kretingos grafas Tiškevičius.

Plungės dvaras mums taip patiko, kad nesinorėjo palikti, bet dar turėjom pamatyti Oginskių šeimai priklausiusį dvarą Rietave, kuriame mūsų laukė jaunųjų muzikųjų koncertas ir nedidelė studijos mokinių suruošta dailės paroda.
Rietavo kunigaikščių Oginskių šeimos dvaras suklestėjo XIX a. viduryje, puoselėjamas Irenėjaus ir Bogdano Oginskių. Tuo metu Rietavas buvo svarbus Lietuvos kultūros centras. Būtent čia 1892 m. prasidėjo Lietuvos elektrifikacijos istorija. Rietave buvo įvestas ir pirmasis telefonas, iš čia jo linijos nutiestos į grafo Tiškevičiaus valdas pajūryje. Taip pat Oginskių laikais Rietave kunkuliavo muzikinis gyvenimas, suburdavęs žmones į simfoninės muzikos ir pučiamųjų instrumentų koncertus.
Sužinojome, kad Rietavo parkas buvo didžiausias peizažinis parkas Lietuvoje. Jis suformuotas 1848-1855 m. natūraliame išretintame miške. Jo kompoziciją ir augalus rinkosi pats Irenėjus Oginskis. Jaunystėje jis gyveno tėvo Mykolo Oginskio pamėgtame Zaliesės dvare su puikiu parku ir apkeliavo daug Europos parkų, tad buvo neblogai susipažinęs su parko kūrimo principais, be to, turėjo gerą skonį. Rietavo parką kūrė architektai Kristupas Ferdinandas Gypeldas, saksonietis Fridrichas Brounas, vengras Augustas Ulrichas.
Oginskių laikais ne tik rūmuose, bet ir salose bei kitose vaizdingose parko vietose koncertuodavo dvaro orkestro muzikantai.
Nustebome ir nudžiugome, kai mūsų pasiklausyti ir su mumis susipažinti atėjo mokiniai bei mokytojai iš Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos. Mūsų koncertas, kuriame skambėjo Ludviko van Bethoveno, R. Šumano, K. M. Vėberio, Ž. Bizė, F. Šopeno kūryba, leido dar sykį prisiliesti prie romantizmo epochos, pakalbėti apie svarbiausius muzikos stiliaus bruožus, apie idėjas ir siekius, kuriais gyveno to meto menininkai. Be to, buvo malonu žinoti, kad kadaise toje pačioje salėje gyveno ir kūrė kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis.
Mykolas Kleopas Oginskis išgarsėjo aktyvia politine veikla, lakia vaizduote ir muzikiniu talentu. Ypač jį išgarsino polonezai, iš kurių pasaulinės šlovės susilaukė iki šiol plačiai žinomas „Atsisveikinimas su Tėvyne”.

Ši kelionė maloniai nustebino mus visus. Gamta nepašykštėjo rudens šilumos ir saulės, akį džiugino auksu tviskantys gamtos peizažai, patyrėme žemaičių dėmesingumą bei geranoriškumą, sužinojome apie romantizmo epochą ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje, ir su garsia Oginskių šeima pabuvojome XIX amžiuje. Į savo laikus ir į savo namus Vilniuje grįžome pakylėti bei kupini puikių įspūdžių.


Nemenčinės muzikos mokyklos vyr. Mokytoja Jūratė Danielienė
2013 m. vasario 13 d. Nemenčinės muzikos mokykla sukvietė į Vasario 16-osios Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą - koncertą Nemenčinės bendruomenę, moksleivių tėvelius, mokytojus. Minėjime buvo pagarsintas 1918 metų Vasario 16-osio Neprikausomybės aktas, prisiminti Lietuvos istorijos žingsniai.
Koncertą pradėjo harmonizuota lietuvių liaudies daina „Vai nekukuok“, kurią jautriai padainavo Viktorija Šareiko, akomponavo Rima Chačeturian. Koncerte skambėjo Lietuvos kompozitorių, užsienio autorių kūriniai, kuriuos atliko mokyklos vokalinis ansamblis, smuikininkų ansamblis, akordeonistų kvartetas, įvairių sudėčių instrumentiniai ansambliai, duetai, tercetai.
Stilių, žanrų įvairovės koncerte tikrai netrūko.Skambėjo liaudies dainos, džiazo ir klasikos kompozicijos. Koncerto žiūrovams nestigo malonių akimirkų klausantis mokinių žavaus jaunatviško muzikavimo.
Koncertą minėjimą baigė prasmingi koncerto vedančiojo pacituoti J.Marcinkevičiaus žodžiai „Jei neliks duonos ir druskos liks Tėvynė...“
Nemenčinės muzikos mokyklos akordeono muzikos festivalis „Pavasario spalvos“

2012 m. gegužės 5 dieną Nemenčinės kultūros namuose įvyko 2 - asis respublikinis akordeono muzikos festivalis "Pavasario spalvos". Festivalis, kurį antrus metus organizuoja Vilniaus rajono Nemenčinės muzikos mokykla, skirtas tarptautinei akordeono dienai paminėti. Festivalyje dalyvavo akordeonistai-solistai, taip pat akordeono ir mišrūs ansambliai iš Vilniaus Karoliniškių, Lyros, Br. Jonušo, Naujosios Vilnios, Nemenčinės muzikos mokyklų bei Rudaminos ir Pabradės meno mokyklų. Skambėjo nuotaikinga ir įvairialypė skirtingų epochų, žanrų ir stilių muzika.
Šį gražų muzikinį renginį pradėjo ir svečius pasveikino daugelio festivalių ir konkursų diplomantas Nemenčinės muzikos mokyklos mišrus ansamblis: Edgaras Krivelis (akordeonas), Žaneta Balsevič (smuikas) ir Julianas Germanovič (f-nas). Trio atliko melodingą prancūziškų melodijų popurį.
Festivalio dalyviai buvo suskirstyti į tris kategorijas pagal amžių. Jauniausieji akordeonistai džiugino klausytojus spalvingomis melodijomis ir nuotaikingais originaliais šiuolaikinės akordeono muzikos kūriniais; vyresni akordeono muzikos atlikėjai pakerėjo publiką artistiškumu, išraiškingu muzikavimu, atlikdami aukšto lygio džiazo bei improvizacijos elementais papuoštą programą.
Jauniesiems muzikantams už nuoširdų muzikavimą buvo įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės, o renginio pabaigoje dalyvių laukė siurprizas - didžiulis Nemenčinės akordeono muzikos festivalio „Pavasario spalvos 2012“ tortas.
Džiaugiamės, kad festivalis sulaukė gausaus dalyvių būrio ir nustebino puikia organizacija, kurią koordinavo Nemenčinės muzikos mokyklos direktorė Petrutė Pocienė bei kūrybingi akordeono mokytojai Alma Vadeišienė, Valerijus Petrovič ir Anna Ivasenko. Nekantriai lauksime trečiojo respublikinio akordeono muzikos festivalio „Pavasario spalvos“, kuris planuojamas 2014 metais. 
2012 m. vasario 6 d. Nemenčinės muzikos mokyklos mokiniai dalyvavo jaunųjų atlikėjų festivalyje "Judančio pasaulio ritmais" Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje. Nemenčinės muzikos mokyklą atstovavo visas būrys jaunųjų muzikantų:
Gabrielė Bartoševič (fortepijonas) (mokytoja L. Korneva) virtuoziškai atliko Rimskio - Korsakovo "Kamanės skrydį",
mišrusis trio: Agnesa Krasodomska (smuikas), Roland Dzimidovič (akordeonas) ir Emilija Kaziul ( fortepijonas) (mokytojos: L. Korneva, A. Ivasenko, M. Spranginaitė) atliko nuotaikingą A. Petrovo "Linksmąjį futbolininkų maršą",
·duetas: Emilija Tribocka (smuikas) ir Vladyslava Perveinis (fortepijonas) (mokytojos V. Ancienė ir L. Korneva) atliko F. Kreisler "Mažasis Vienos maršas".
Festivalio metu taip pat buvo surengta Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos piešinių paroda, atspindinti festivalyje skambėsiančią muziką.
Nuotraukose:
Trio: Agnesa Krasodomska, Emilija Kaziul ir Roland Dzimidovič prie paveikslo kūriniui " Linksmasis futbolininkų maršas".
Mokytoja Liudmila Korneva su mokine Gabriele Bartoševič prie specialiai kūriniui "Kamanės skrydis" nupiešto paveikslo.
2012 m. sausio 27- 28 dienomis "Lyros" muzikos mokyklos organizuotame konkurse "Besivejant natą" dalyvavo ir mūsų mokyklos jaunieji pianistai:

Jūratė Gumbaragytė (mok. G. Rimkutė- Tseva),
Bogdan Olševskij (mok. L. Korneva),
Laura Damulytė (mok. Irma Vidugirienė),
Laurynas Cicėnas (mok. T. Burlakova).

Bogdan Olševsij pelnė diplomą už muzikalumą, Laurynas Cicėnas ir Laura Damulytė tapo laureatais bei buvo apdovanoti diplomais kaip jaunieji kompozitoriai.
Po konkurso vykusioje konferencijoje dalyvavo mok. Irma Vidugirienė, perskaičiusi metodinį pranešimą apie L. Streabbog etiudus fortepijonui.
Konkurso apdovanojimų teikimo ceremonijoje, vykusioje LMTA Didžiojoje salėje, scenoje pasirodė ir mok. T. Burlakovos parengtas ansamblis Julian Germanovič ir Karolina Šalnaitė, kurie atliko "Graiko vergo" šokį iš A. Chačaturjano baleto "Spartakas".
2012 m. sausio 20 dieną Nemenčinės muzikos mokykloje koncertavo prof. Veronikos Vitaitės mokiniai, tarptautinių konkursų laureatai, nacionalinės M.K. Čiurlionio 
meno mokyklos bei Lietuvos muzikos akademijos auklėtiniai: Diana Kislovska, Sabina Slavinskaitė, Monika Daržinkevičiūtė, Indrė Naujikaitė, Ina Marija Ubaitė ir 
Gabija Rimkutė-Tseva. Koncerto metu skambėjo įvairių epochų muzika. Klausytojai turėjo galimybę išgirsti J. S. Bacho, F. Chopino, F. Liszto, S. Rachmaninovo,
 I. Albenizo ir C. Debussy kūrinių interpretacijas. Koncerto programą pagyvino vaizdingi profesorės pasakojimai , turiningai užpildę tarpus tarp atliekamų kūrinių
 bei susilaukę didelio mažųjų klausytojų susidomėjimo.